Yazlık Elbise Modelleri

Yazan Tarih 18 Temmuz 2013
2013 Yazlık Elbise Modelleri

Yaz aylarının en çok aranan giyim parçalarından olan elbiseler, 2013 yaz sezonunda muhteşem tasarımlarla bizleri büyülemeye devam ediyor. Modanın sürekli gelişim göstermesi ile birlikte yaz aylarında şık olmak artık daha kolay. Ancak elbise tercihi yapmak daha zor. Ünlü markaların sürekli yenilediği ve yeniliğe açık şık tasarımları bayanları kararsızlığa itiyor ve bu şık yazlık elbise modelleri koleksiyonları arasında seçim yapmakta zorlaşıyor.

Kısa Yazlık Elbise Modelleri

Yaz sezonun en çok aranan elbiseleri olan kısa yazlık elbise modelleri, geçtiğimiz yıllara göre bu sezon daha şık tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ünlü markalar yeni sezon tasarımlarını modanın çizgileri ile birleştirdiğinde ortaya modern ve şık bir görüntü çıkıyor. Bu sezon Mango, Bershka, Sateen Life, Elfe gibi markalar yazlık elbise modelleri ile beğeni kazanmayı başardı. Yeni sezon elbise koleksiyonları ile beğeni toplayan ünlü markalar, yaz sezonu boyunca koleksiyonlarına yeni ürünler eklemeye devam ediyor.

Sıcak yaz günlerinde ferah ve şık görünüm elde etmek isteyen bayanların tercihi kısa elbise modelleri oluyor. Geçtiğimiz yıllarda uzun yazlık elbiseler daha çok tercih edilirken, bayanların biraz daha modernleşme ve kısa elbiselerin muhteşem tasarımlarının buna etkisi olduğu bir gerçek. Yazlık elbise modelleri koleksiyonlarını bu sezon genel olarak çiçek detayları ile gördük. Ancak genel bir değerlendirme yapacak olursak, düz renkli tasarımların daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Kısa yazlık elbise modelleri bize göre çiçek desenli tasarımlarla daha basık bir görünümde kalıyor. Her model için bunu söyleyemeyiz ancak genel olarak düz renkli ve detayları zerafet kazandıran kısa yazlık elbise modelleri bize göre daha iyi bir seçim. Yaz aylarının en çok tercih edilen elbiselerinden olan straplez elbiseler de bu sezon yazlık elbise koleksiyonlarının en çok beğenilen modelleri arasında yer alıyor. Ancak askılı elbise modelleri Türk kadının vazgeçilmezi. Çift renkli elbise modellerinin de bu yazın en çok tercih edilenleri arasında olduğunu hatırlatalım. Sizlere bu yazın en şık ve en beğenilen modellerinden derlediğimiz elbiselerin resimlerini galerimizde sunuyoruz.