Ofis Kombinleri

Yazan Tarih 30 Temmuz 2013
ofis kombinleri

Yaz ayları bazı bayanlar için tatil anlamına gelebilir. Ancak çalışan bayanları da unutmamak gerek. Çalışmak sizin için bir felsefe ise elbise dolabınızda kilit anlamına gelen giyim parçalarını bulundurmanız, iş hayatınızda size şık ve mükemmel görünüm kazandırmak için yeterli. Bugün sizler için ofis kombinleri önerisi sunuyoruz.

Ofis Kombinleri

213 225x300 Ofis Kombinleri

Ceket

İş kadını dendiği zaman akla gelen ilk parça ceketler olur. Klasik ceketlerden uzak durmanın zamanı geldi. Son yıllarda günlük yaşamda bile sıkça tercih edilen ceketler, sezonun trendlerini yansıtmalı. Çalışmak hayatınızın bir parçası ise blazer ceketler gardırobunuzda mutlaka bulunmalı.

Ceket seçimi yaparken, giyim stilinize uygun olan ve rahatlıkla kıyafetleriniz ile kombin edebileceğiniz modellerden olmalıdır.

Ceketleri genel olarak kalem etekler ile düşleriz. Evet klasik bir ofis kombini için iyi bir seçim. Ancak hem rahatlık hem de sportif bir görünüm için de beyaz bilekte biten pantolonlarla da tercih edebilirsiniz. Mercan, siyah, beyaz, mavi ve mint yeşili renkte olan ceketler her zaman kolay kombin edilebilecek modellerdir.

 

313 225x300 Ofis Kombinleri

Gömlek

Yakalı gömleklerin bayanlara çok yakıştığını söyleyelim. Günlük yaşamda, ofis hayatında, davetlerde tercih ettiğimiz gömleklerin aşırı tarz olduğu bir gerçek. Aynı zamanda her kıyafetle de rahatlıkla kombin edilebilir.

Eğer ciddi ve güçlü bir görünümle iş hayatında bulunmak istiyorsanız, kumaş pantolonlar, koyu jeansler ve yüksek topuklu ayakkabılarla kombin etmenizi öneriyoruz.

Sezonun trendleri arasında çizgili detaylar ön plana çıkıyor. Çizgili gömleklere iş hayatınız için gardırobunuzda yer açın. Siyah çizgililer güçlü bir görünüm kazandırırken, lacivert ve kırmızı çizgili gömlekler rahat, ilgi çekici ve modern bir görünüm kazanmanıza etki eder.

 

413 225x300 Ofis Kombinleri

Kalem etek

Kalem etekler iş hayatımız için her zaman ihtiyacımız olan parçadır. Genel olarak bu etek modelini siyah, lacivert, beyaz renklerde tercih eden bayanların farklı renkleri de denemesini öneriyoruz.

İş hayatınız için farklı bir tarz arıyorsanız kalem etek tercihinizi değiştirmelisiniz. Kalem etekleri her kombin ile rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Zaman zaman ciddi bir görüntü oluştururken, bazı zamanlarda da eğlenceli ve enerjik tarafınızı yansıtmanıza yardımcı olur.

Kalem etek tercihinizde siyah, lacivert gibi renklerin dışına çıkmanızı öneriyoruz. Özellikle yaz aylarında pudra, beyaz, mercan renkteki kalem etekler iyi bir seçim olur.

 

513 225x300 Ofis Kombinleri

Kumaş pantolon

Bu pantolonların harika bir alternatif olduğunu söylesek yanlış olmaz herhalde. Ofis kombinleri arasında kumaş pantolonlar, kalem etekler kadar sık tercih edilen parçalardan biridir.

Kumaş pantolonlar genel olarak gömleklerle tercih ediliyor. Ancak yapısı ve kalıplarının sağladığı avantaj ile t-shirt veya bluz ile de şık kombinler oluşturulabiliyor.

Kumaş pantolonun birçok modeli olması şık kombin seçenekleriniz olması anlamına geliyor. Beyaz ve turkuaz renklerin çekici olduğunu hatırlatalım. Bizim önerimiz, skinny kumaş pantolonları, doğru renk ve gömlek ile tercih etmenizdir.

 

613 225x300 Ofis Kombinleri

Hırka

Birçok bayanın tercih etmediği, bazı bayanların ise favorisi olan hırkalarda ofis kombinleri için önemlidir. Size yakışan, farklı bir renk ve modelde olan bir hırka tercih edin. Renkli ve desenli seçenekleri ile çalışma hayatınızda enerjik bir görünüm kazanın.

Ofis kombini için hırkaları, siyah kalem etek ve gömlek ile kombin edebilirsiniz.

 

78 225x300 Ofis Kombinleri

Ayakkabı

Konforun en önemli olduğu konu ayakkabılardır. Özellikle çalışma hayatınızın temposunda yorgunluğunuzu hissettirmeyecek ayakkabı tercihleri önemlidir. Eğer hareketli bir iş hayatınız varsa hızlı hareket etmenizi sağlayacak ayakkabılar seçin.

Eğer topuklu ayakkabılardan vazgeçmem diyorsanız da tercihinizi orta boy topuklu ayakkabılardan yana kullanın.

Çalışma hayatınızda yorgunluğun üzerine, zorlukla yürüyüş stiliniz ne kadar şık olursanız olun asla artı puan kazandırmaz.