Mezuniyet Elbiseleri 2013

Yazan Tarih 10 Mayıs 2013
Mezuniyet Elbiseleri

Yaz sezonunun en önemli organizasyonlarından olan mezuniyet törenleri bayanların en kararsız kaldığı törendir. İstisnalar dışında sadece bir kereye mahsus yaşanacak bu gecede kusursuz ve şık bir görünüme sahip olmayı hak ediyorsunuz. Mezuniyet gecelerinde en önemli konumuz mezuniyet elbiseleri. Bugün sizlere mezuniyet elbiseleri hakkında hem fikirde bulunacağız hem de galerimizde yer alan elbise modelleri ile karar vermenize kolaylık sağlayacağız.

Öncelikle size bu sezonun modası hakkında bilgi verelim. 2013 yaz sezonu modası peplum, zımbalı, taşlı detaylar ile süsleniyor. Moda defilelerini takip ettiyseniz, ünlü markaların koleksiyonlarında bu detayları sıkça görmüşsünüzdür. 2013 yaz modası renkleri ise yeşil tonları, nautrel renkler, kobalt mavi, enerjik pembeler, pastel ve metalik renkler olarak göze çarpıyor. İşte biz de mezuniyet elbiseleri için seçimlerimizi bu yönde tercih edeceğiz.

Mezuniyet elbiseleri seçiminde vücut yapınız önemli bir unsurdur. Vücut tipinize uygun elbiseyi seçmek için öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Kendinizi rahat hissettiğiniz elbiseleri seçmeniz bu açıdan önemlidir. Mesela vücut yapınızın biraz kilolu olduğunu düşünürsek, mezuniyet elbiseleri arasından peplum veya dar olan elbiseleri seçmeniz size eksi puan verecektir. Sizlere mezuniyet elbiseleri seçimi ile ilgili bir başka hatırlatma daha yapalım. Mezuniyet törenlerinde abartıdan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı bayanlar emsalsiz, farklı bir görünüme sahip olmak için zaman zaman elbiselere eziyet ediyorlar. Tül veya dantel detayları zaman zaman gereksiz kullanıyorlar ve ortaya kötü bir görünüm çıkıyor. Oysa ki çok ufak detaylar bile elbisenizi olduğundan daha cool gösterebilir.

Mezuniyet elbiseleri seçimi kadar ayakkabı seçimi de önemlidir. Tam bir güzellik ve kusursuz bir görünüm için ayakkabıların doğru seçimi de önemlidir. Mezuniyet dönemlerinde genellikle bilekten bağlamalı ayakkabılar tercih edilir. Ancak renk konusunda zaman zaman kararsız kalan bayanlara önerimiz bu sezonun moda renklerini ayakkabılarda tercih etmesi yönündedir. Mesela metalik bilekten bağlamalı ayakkabıları yeşil, pembe gibi elbiselerde tercih edebilirsiniz. Siyah tercihi yapacaksanız da burnu farklı renkte olan topuklu ayakkabı modellerini öneriyoruz. Galerimizde bu sezonun mezuniyet elbiseleri resimlerini görsel olarak inceleyebilirsiniz. Daha fazla elbise koleksiyonu için elbise modelleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.