En Güzel Kısa Saç Modelleri

Yazan Tarih 1 Temmuz 2013
Kısa saç modelleri

Yaz mevsiminin en çok tercih edilen saç şekillerinden olan kısa saç modelleri, 2013 yaz sezonunun da modası olmaya devam ediyor. Kısa saç modellerinin en önemli özellikleri asimetriler, çılgın katlar ve küt kesimler olarak göze çarpıyor. Bugün sizlere kısa saç modelleri hakkında işinize yarayacak önerilerde bulunacağız.

Kısa Saç Modelleri

ksaç1 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Carey Mulligan

Modanın önemli noktalarından biri olan vintage görünümleri kısa saç modelleri ile yakalayabilirsiniz. Özellikle yuvarlak bir yüz hatlarına sahipseniz, Carey Mulligan’ın saçları gibi vintage bir görünüm ile yuvarlak olan yüzünüzü, daha da oval gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey saçlarınıza hafif bombe yapmak.

 

ksaç2 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Anne Hathaway

Birçok bayanın tercih etmediği ancak bazı bayanlara da muhteşem bir görünüm kazandıran maskülen saç kesimlerini deneyebilirsiniz. Ancak bunun için Anne Hathaway gibi oval bir yüz ve belirgin yüz kemiklerinizin olması gerekir. Geniş çeneli yüz tipi olan bayanların bu maddeyi es geçmesini öneriyoruz.

 

ksaç3 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Michelle Williams

Her yüz tipine uygun bir kısa saç modeli. Michelle Williams’ın ki gibi kibar ve çekici bir modeli yüz tipinize uygun bir hale getirebilirsiniz. Bu tip modellerin çok kullanışlı olduğunu hatırlatalım. Çok ufak detaylardan, yüz kusurlarına kadar her türlü negatif görünümü, değişik stiller oluşturarak yok edebilirsiniz. Ayrıca oval yüz hatlarına sahipseniz bu modeli geriye doğru yatırarak’ta tercih edebilirsiniz. Ayrıca dalga stilleri de bu kısa saç modeli için harika bir alternatif.

 

ksaç4 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Rooney Mara

Sizlere cesur bir kısa saç modeli daha sunalım. Özellikle sürekli yenilik peşinde olan ve davetlerin en göz alıcı güzelliğine sahip olmak için Rooney Mara gibi bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Resimdeki gibi Mara, saçlarını kulak altı boyda ve saç uçlarını küt şekilde yaparak muhteşem bir görünüm kazanmış. Ayrıca bu model ile yüzünüzün tüm hatlarını ön plana çıkarabilirsiniz. Bu model de püf nokta ise kahkül kullanmanız. Küt kesimli kahkül kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 2013 kahküllü saç modelleri konumuzda küt kahkül hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

ksaç5 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Agyness Deyn

Hem rahat hem güzel görünmenin farklı bir yolu daha var. Günü enerji dolu bir şekilde yaşamak için saçlarınızın uçlarını incelttirmeden kestirin. Agyness Deyn’in günlük yaşamdan çekilmiş bir resmini bunun için örnek aldık. Saç şeklinizin düz veya hafif dalgalı ise bu modeli tercih edebilirsiniz.

 

ksaç6 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Emma Watson

Bu modele birçoğunuzun hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Bu modeli tercih etmek istiyorsanız kusursuz yüz hatlarına sahip olmanız gerekiyor. Sleek saçlar için yüz hatlarınızın uygun olması gerekiyor. Mesela burnunuzun Emma Watson gibi küçük olması gerekir. Bu modeli yana doğru ayırabilir veya saçlarınızın tamamını geriye doğru tarayabilirsiniz. Ancak Watson’un resimdeki hali gibi yaparsanız ihtişamlı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

 

ksaç7 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Rachel Adams Wood

Vaktinizi almayan ve hızlı bir şekilde hazırlanmak istiyorsanız bu saç modeli tam sizin için. Hem kolay hem de harika bir görünüme sahip bu saç modeli, kısa saç modeli tercih eden bayanlar için harika seçeneklerden biri. Asimetrik kesimlerden sonra saç spreyi ve saç fırçası yardımıyla saçınızı şekillendirebilirsiniz. Eğer hafif dalgalı saçlara sahipseniz bu model uzun süre kalıcılığını koruyacaktır.

 

ksaç8 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Jessica Chastain

Kısa saç modelleri arasında en güzel olanının inceliyoruz. Bu saç modeli tek başına etkileyici bir güce sahip. Asimetrik kesimler ve yana doğru ayrımlar ile tek başına sizi ön plana çıkaracak. Kıyafetlerinizin ve makyajınızın önüne geçerek inanılmaz bir görünüm kazandırıyor. Tıpkı resimde gördüğünüz Jessica Chastain’in ki gibi.

 

ksaç9 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Hayden Panettiere

Belki de yaz ayları için en uygun olabilecek kısa saç modeli. Islak görünümlü saçlar birçok bayanın heves ettiği ve tercih ettiği modeller. Ancak bu tip saçlar için bazen makyaj yapmanız gerekebilir. Ayrıca saçlarda gölge veya aydınlatmalar bulunuyorsa bu saç modeli süper bir seçim olacak.

 

ksaç10 225x300 En Güzel Kısa Saç Modelleri

Sienna Miller

Sienna Miller’ın bu saç modelini gördüğünüz an da büyüsüne kapıldığınızı düşünüyoruz. Eğer bu modeli tercih etmek istiyorsanız çok uzun veya geniş yüz tipinizin olmaması gerekir. Unutmayın! doğal ayrımında kalan saçlar için saç uçlarının inceltilerek kesilmesi gerekir.

 

  • feride

    bende saçımı kestirmeyi düşünüyordum ama cesaret edemiyordum bu modeller güzel gerçekten özellikle emma watson un saç modelini çok beğendim teşekkür ederim